Kapadokya Rehberi

Kapadokya’yı gezmek için kararınızı verdiyseniz Bu yazı tam size göre.

Kapadokya gezi öncesi neler yapılmalı sizlere kısa kısa bahsedeceğim.

1 – İlk olarak hangi mevsimde gideceksiniz ?
Dört mevsimin yaşandığı güzel atlar diyarı Kapadokya ilk bahar ve sonbaharda aylarında trekking ve sporcular için en ideal zamanlardır. Kış aylarında soğuk ve Beyaz karlara bürünen peri Bacalarını görebilirsiniz. Mevsimine göre kıyafetlerinizi seçmelisiniz.

Bir tatil turu seçerken nelere dikkat etmeliyiz. tatil için seçenekleri iyi gözden geçirmelisiniz. Sorun olmadan keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. tatil öncesi yapılması gereken işler, bitmemiş projeler, ödenmemiş borçlara ve zamanında satın alınmayan bir ayakkabı olduğunda tatile hazırsınızdır.

Bir tur nasıl seçilir? Yardım ipuçları
İlk ve en önemlisidir tatile keyifle hazırlanmaktır. Ekran koruyucunuza Kapadokya olsun, peri bacaları, vadiler, mağaralar, ve üzümü. Tek kelimeyle, size ne “çağrıştırıyor”. Kapadokya’da şafakta gökyüzündeki o rengarenk balonların süzülüşü. Aynı zamanda Kapadokya peri bacalarını hediyelik eşya olarak yanınıza alabilirsiniz. Bu peri bacaları sizler için ilerleyen zamanda hoş bir anı olarak kalacaktır.

 

Kapadokya Tatili İçin ne Yapmak İstediğinizi Planlayın
Kapadokya’da bir tatil planlıyorsanız, önceden gezilecek, yerleri, ve aktiviteleri aktivitelerin bir listesini mutlaka yapın, Kapadokya bölgesinde bir çok yeri ziyaret edin ve deneyimleyin. Örneğin, bir müzeye gidin, serbest bir geziye çıkın, bir SPA merkezini ziyaret edin veya Aşk Vadisinde bir yürüyüşe çıkın. Bir mini-telefonunuz olması yeterli olacaktır. yanınızda bir küçük su taşımanız sıcaklarda en iyisidir, telefonunuzla böylece gördüğünüz o doğal güzelliklerin fotoğrafını çekebilirsiniz.
Aynı zamanda uzun zamandır okumak istediğiniz ama bir türlü okuyamadığınız kitaplarınızla baş başa kalabileceğiniz bir yerdir kapadokya.

Bir tur paketi satın aldıysanız, elinizden fazla bir şey gelmeyeceğini, de bilmelisiniz. Kapadokya seyahati için tüm planları yapmanız gerekiyor – ne nerede nasıl gidileceği, hangi araçları kullanacağınız, birinin rehberliğinde ideal gezi turlarında katılabilirsiniz. Zamanınızı iyi planlarsanız – kesinlikle hiçbir şeyi kaçırmayacaksınız!

Kapadokya tadında hediyelik eşyalar paşa bağlarında bulmanız mümkün olacaktır

 

 

Tatilde herhangi bir sürpriz beklemek zorunda kalmayacağınızdan emin olmak için seyahatten önce konaklama için kalacağınız otelinizi bulmalı herhangi bir sürprizle karşılaşmadan kesin bir rezervasyon yapmalısınız. Bu Linkten Ulaşabilirsiniz.

Bir diş hekimi, bir alerjist, bir dermatolog ziyaret edebilirsiniz. Risk alanlarınızı önceden değerlendirin ve sağlığınıza dikkat edin.

Bir başka zahmetli, ancak daha sonra hoş bir ev hilesi daireyi temizlemektir. Tatilden önce, her şeyi yavaş yavaş söker, yıkar, tüm köşeleri iyice temizlerseniz, geri kalanından tamamen temiz ve konforlu bir eve döneceksiniz. Güzel değil mi?

17 Basit ve Kullanışlı Seyahat Hileleri
Bu arada, bir tatilden önce işleri halletmek de gerekli ve önemli bir şeydir. Hangi kıyafetlerin modasının geçtiğini ve geri kalanı için hangi yeni kıyafetleri satın almanız gerektiğini hemen göreceksiniz.

 

House Of Cappadocia ( Kapadokya Evine Hoş geldiniz.
Kapadokya tatilini tarihi bir konakta sıcak bir aile ortamında geçirmek isterimsiniz bizi arayınız.

House Of Cappadocia Kaya Konak’ta Tarihten günümüze kalan tarihi bir eser olarak yerli ve yabancı gezginlere hizmet vermektedir. Oda çeşitleri ve türlerini aşağı kısımda fotoğraflarını görebilirsiniz. Kapadokya bölgesinde katılabileceğiniz etkinlikler ve gezi yerleri konusunda kısaca bahsetmek istiyorum. Kapadokya bölgesine ilk defa gelecek konuklar için harita ve gezilecek yerler konusunda ön bilgi ve bölge haritası verilmekte.

Kapadokya Balon Turu, At Turu, Atv Turu, Saferi Turları, Deve Turları Ve fotoğraf çekimi için farklı bölgelerde farklı etkinliklere siz gelmeden önce ön rezervasyonunuzu oluşturabiliriz. Havayolu ve Diğer Transferler Konusunda detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.